Nízká i vysoká pořizovací cena – nechcete-li mít na zahradě ten nejlevnější nadzemní bazén o průměru necelé čtyři metry, ale naopak zapuštěnou nádrž alespoň dvojnásobného objemu, pak počítejte s poměrně vysokou vstupní investicí, v cenových relacích přes sto tisíc korun. S vířivkami je to podobné, tam pořídíte nafukovací modely za pár tisíc, ale akrylátové vany ve špičkovém provedení vás mohou přijít i na větší sumu, než trojnásobně větší zahradní zapuštěný bazén. Cena vířivek však nesouvisí s pouhým akrylátovým výliskem, jde tu zejména o složitý vnitřní mechanismus kombinace ohřevu vody a hydromasážních trysek.
Vířivka nahrazuje maséra – nemáte čas zajít k masérovi a navíc vám nevyhovuje samotné prostředí včetně možných hygienických nedostatků, kdy před vámi na masérském stole ležel tučný chlap, jehož pot nechutně páchne? Pak si raději zalezte do vlastní vířivky, jejíž trysky maséra nahradí. A mnohdy poslouží i pro reflexní masáž chodidel, která bývá ze všech masáží nejúčinnější.
Celoroční provoz – bazény se obvykle zazimují a jejich provoz venku na zahradě končí již ke konci září (dle vývoje počasí). Některé bazény lze provozovat i v zimě, ale počítejte s tím, že ohřev tak velkého objemu vody nebude zadarmo. S vířivkou je to snazší, protože tam se jedná o nepatrný objem vody, a můžete si pobyt v této lázni dopřát prakticky kdykoli. Vířivku lze umístit jak do interiéru, tak i ven, například na krytou terasu, anebo do jiného zastřešeného prostoru. Hodí se i do zimní zahrady.
Opravy vířivek svěřte profesionálům – jestliže se vám cokoli na vířivce porouchalo nebo je zapotřebí vanu i vnitřní „strojní vybavení“ vyčistit, nepouštějte se do toho sami, pokud nejste vysloveně odborníci, ale svěřte tyto činnosti specialistům. Oprava vířivek nutně nemusí znamenat odstavení výrobku a zakoupení nového, v mnoha případech se jedná pouze o výměny některých vadných či opotřebovaných dílů.