Dětská pískoviště bývají vzorem pro kreativní zábavu v exteriéru. Byla velmi oblíbená již za socialismu a i dnes se těší velké popularitě, zejména díky jejich nízkým nárokům na prostor, přijatelné pořizovací ceně, minimálním požadavkům na údržbu a jednoduché instalaci. Dětem na pískovišti nemusíte nic vysvětlovat, jednoduše je tam vpustíte a ony už si budou vědět rady. Maximálně jim můžete být vhodnou inspirací a pomáhat vytvářet požadované plastiky, anebo vysloveně začít stavět písečný monumentální hrad, jak tomu bývá na některých mořských plážích.
Co je pro pískoviště typické, je samotný písek. Fascinuje nás na něm jeho měkkost a hebkost a toto také bývá důvodem, proč se lidé do písku zahrabávají, a proč se po něm rádi povalují. Dokonce ani dospělí se nenechají zahanbit a hrají si s pískem jako malé děti, jen si vybavte scénu z filmu „Dovolená s Andělem“ s Jaroslavem Marvanem, jak se filmový hrdina Gustav Anděl zahrabal do písku na břehu jezera, aby si tu užil jeho příjemný hřejivý povrch. Kdyby na pláži byla vysypána pouze rašelina nebo obyčejná zemina, málokdo by si takové místo oblíbil pro hraní a relaxaci.
Děti mohou na dětském pískovišti detskahriste.cz trávit dlouhé hodiny, pochytají tu dostatek vitamínu D ze sluníčka a mohou tu vytvářet různé figurky a stavby z formiček nebo i bez nich. Co bychom vám však rádi připomněli, je hra naboso. Vyzout se tu z bot a hrát si bosí je nesmírně přirozené a zdravé pro každého, kdo se po pískovišti pohybuje, ostatně mít na písku obuv ani není příjemné, protože se písek snadno dostane mezi useň, stélku a pokožku, kterou pak může dráždit a poškrábat.
Bosonohá chůze na pískovišti vás pak může inspirovat k výstavbě barefoot chodníčku, který váš herní prostor doplní o další masážní prvky, prospěšná nejen pro chodidla, ale zejména pro vaše vnitřní orgány.